Menu
Your Cart

Uçucu ve Sabit Yağlar Üretimi RSS Feed

19 Jul Lavanta Cilde Faydaları Nelerdir?
admin 0 106
Lavanta Hidrolatı Cilde Faydaları Nelerdir? Lavanta yeniden doğuş bitkisi diyebiliriz. Cilt yaşlanmasında en önemli faktörler gerginlik, iltihaplanma ve strestir. Lavanta bu faktörlerle savaşır ve cilt hücrelerine besin ve oksijen akışını artırarak dolaşım sistemini çok daha güçlü hale getirir. Bu e..
29 Jun En İyi Lavanta Üretiminin Yapıldığı Yer Neresidir?
admin 0 227
En İyi Lavanta Üretiminin Yapıldığı Yer Neresidir? Türkiye’nin lavanta üretimindeki yeri çok önemlidir. Kuyucak Köyünde yetiştirilen lavanta, Türkiye üretiminin %90’ını oluşturmaktadır. 1975 yılında ilk lavanta fidelerinin gelmesiyle başlayan bu güzel macera, Turizm Bakanlığının hazırlamış olduğu ‘G..
25 Jun Sabit Yağ Nedir?
admin 2 589
Sabit Yağ Nedir?Sabit yağ bir diğer adıyla taşıyıcı yağ olarak bilinir. Bitkilerin yağlı kısımlarından preslenerek elde edilir. Uçucu yağların aksine genellikle kokusuzdur veya hafif bir aromaya sahiptir.Bazı Taşıyıcı/Sabit Yağlar: Argan Yağı, Badem Yağı, Kayısı Çekirdeği Yağı, Zeytin Yağı, Hindista..
24 Jun Uçucu Yağ Nedir Ne İşe Yarar?
admin 0 121
Uçucu Yağ Nedir?Bitkinin tohumlarında, köklerinde, çiçeklerinde, ağaç kabuklarında konsantre halde, oldukça güçlü kimyasal bileşikler bulunur. Bu doğal bileşiklere uçucu yağ denir. Uçucu yağlar bir bitkiye kokusunu verir, onu çevredeki tehlikeli koşullardan korur. Bu eşsiz aromatik bileşikler, uçucu..
23 Jun Lavanta Sabunu Ne İşe Yarar?
admin 0 104
Lavanta Sabunu Ne İşe Yarar? Doğal lavanta sabunu, güzel kokusunun yanı sıra stres azaltıcı özelliğiyle de eşsiz denilebilecek bitkisel bir sabundur.  Rahatlatıcı özelliği sayesinde doğal lavanta sabunu, temizliğe ek olarak mental bir dinlenme de sağlamaktadır. Geleneksel olarak birçok bölgede kulla..
22 Jun Lavantanın Uyku ve Stres İçin Faydaları Nelerdir?
admin 0 123
Lavanta Bitkisinin Uyku ve Stres için Faydaları Nelerdir ?·         Lavanta yağı stresle başa çıkmanın en doğal yoludur. Gün içinde lavanta yağı kullanan kişilerin daha huzurlu ve rahat olduğu yapılan araştırmalar sonucunda belirlenmiştir. ·         Stres ve kaygı gibi durumlarda lavanta yağını hatı..
21 Jun Lavanta Nedir Ne İşe Yarar?
admin 0 180
Lavanta Nedir ?Lavanta; muhteşem güzelliği, kendine özgü kokusu ve pek çok alanda kullanılmaya uygun yapısıyla nanegiller ailesinden gelen bir çiçektir. Lavanta bitkisinin kökeni Akdeniz, Hindistan ve Orta Doğu bölgesi olduğu düşünülmektedir.Lavanta Ne İşe Yarar ?    ·         Kuyucak lavantasının e..
08 Jun HAKİKİ GÜL YAĞI ÜRETİCİSİ FİRMA
admin 0 263
HAKİKİ GÜL YAĞI ÜRETİCİSİIsparta Gül Diyarının kalbinde kendi organik ve doğal gül çiftliklerimizin de bulunduğu bölgede damıtıcı ve fason kozmetik üreticisi olan firmayız. Gül yağımızı kendi yetiştirip hasat ettiğimiz Isparta Gülünden damıtma yaparak ayrıştırıyoruz ve dünya çapında müşterilerimize ..
31 May Lavender is a Sacred Plant Mentioned in the Bible.
admin 5 1119
Lavanta Bitkisinin Kökeni Nerededir?Lavanta; muhteşem güzelliği, kendine özgü kokusu ve pek çok alanda kullanılmaya uygun yapısıyla nanegiller ailesinden gelen bir çiçektir. Lavanta bitkisinin kökeni Akdeniz, Hindistan ve Orta Doğu bölgesi olduğu düşünülmektedir.Lavanta İlk Olarak Ne Zaman ve Kim Ta..
20 Apr Anneler Günü Neden Kutlanır? Anneler Gününün Kısaca Hikayesi Nedir? What is Mother's Day? What is the Short Story of Mother's Day?
admin 1 658
Anneler Günü Neden Kutlanır?Dünyanın her yerinde farklı şekillerde kutlanan anneler günü, annemiz ile aramızdaki bağı hatırlamamıza ve paylaşmamıza vesile olan bir gündür. Anneler gününün resmi olarak kutlanmaya başlamasının sebebi de annesini çok seven, hayattayken gereken değeri veremediğini düşün..
Gösterilen: 1 ile 10 arası, toplam: 10 (1 Sayfa)
This is the sticky Notification module. You can use it for any message such as cookie notices, special promotions, or any other important text.